fotograf Tomáš Hudolin

blog

Fotografie všeho co se jinam nevešlo a co zkřížilo cestu mně a mýmu jednookýmu parťákovi.

24hours OffROAD Maraton Dobřany

Už několik let za sebou fotím druhý víkend v červnu offroad akci, jejíž termín se pokaždý kryje s termínem offroad maratonu v Dobřanech. Celý roky mě to tam táhlo, ale nikdy jsem se nijak nedokopal. Až letos mě Honza u piva požádal, zda bych si nechtěl cvaknout jejich premiéru na týhle akci. Papírově se jedná o nejtěžší offroad závod v Evropě, která prověří všechno a všechny. Zaujalo mě to a i když se mi tam původně nechtělo (znáte to, je jednodušší, jít kousek od baráku :) ), tak jak to tak bývá, bylo to nad očekávání dobrý. Fakt jsem si chrochtal! Ještě ten den jsme se tam vrátili pro večerní a noční záběry. Fotek z toho vypadla tuna a už teď jich je tu dost a nerad bych Vás unudil. Tím se tedy omlouvám stálým návštěvníkům za nášup. Na druhou stranu pro závodníky, kteří sem zavítají, to zas bude snímků málo, čímž se jim omlouvám, že tady nenajdou svoje auto nebo ho tu najdou na málo fotkach :)

Snad se mi podařilo, vybrat to nej.

Asi se tu bude prášit...

 

A jak už jsem psal. Protože mi to nedalo a při pohledu z okna na ten západ slunce mě začal svrbět ukazovák, sedli jsme do auta a vyrazili do Dobřan ještě jednou.

Už z dálky bylo patrný

jak ustál vítr, bude to tam v údolí peklo.

Přes den trochu foukal vítr, takže bylo možný, prachu alespoň trochu utéct. Když jsme se ale večer vrátili, prach pěkně seděl v údolí a byl všude kolem. Klobouk dolů před všema závodníkama a týmama. Vskutku drsný podmínky pro život lidí i aut :)

 

 

Nedělní úklid

v Dobřanech byl asi víc než třeba

Když už i foťák toho prachu začínal mít plný zuby, změnili jsme pozice a vyšlápli si na kopec. Nejen že byl super výhled, ale sem tam člověka v nose zašimral závan svěžího větříku a mohl si i odplivnout i nějakou tu briketku.