fotograf Tomáš Hudolin

blog

Fotografie všeho co se jinam nevešlo a co zkřížilo cestu mně a mýmu jednookýmu parťákovi.

Lightroom quick tip 1

 

Občas potřebuju, dodatečně dodělat něco v Lightroom. Méně často někoho nechám, aby se na to díval :)) A opravdu už vyjímečně mě ten dotyčný v němém úžasu pozoruje a ve finále zvolá: "no ty vo.., jak si tohle udělal?" :)

A právě pro tyhle vyjímečné jedince jsem se rozhodl, že zkusím sem tam napsat nějaký ten rychlotip, kde popíšu jednu jednoduchou věc, ať nikoho neobtěžuju sáhodlouhýma článkama. A teď rovnou k věci.

Kopírování lokálních úprav

lokal.jpg

Každý z Vás určitě někdy chtěl nebo potřeboval, překopírovat právě "vytuněnou" lokální úpravu i na další místo ve fotce tak, aby nemusel nastavovat všechny ty šoupátka znova a když zjistil, že klasika ctrl+c a ctrl+v nefunguje, chtě nechtě šoupal. Samozřejmě to jde, jen se používá jiná klávesová zkratka. Stačí jen, mít aktivní nastavený gradient, kruhový filtr nebo štětec, stisknout níže uvedenou kouzelnou kombinaci a pak už jen přemyštit.

CTRL+ALT

P.S. jen bych ještě chtěl trochu vysvětlit ten nadpis. Samozřejmě jsem chtěl vymyslet něco ukrutně chytrýho, vtipnýho, nadčasovýho co budou používat i v zahraničí, ale zatím mě nic jiného nenapadlo. Mohlo by se tedy taky stát, že bych nad názvem přemýšlel tak dlouho, že bych ho ani nevymyslel a k Vám by se tak nedostal žádný z těhle skvělých tipů :)