fotograf Tomáš Hudolin

blog

Fotografie všeho co se jinam nevešlo a co zkřížilo cestu mně a mýmu jednookýmu parťákovi.

Fotky, Facebook a Lightroom

Na Facebook jde denně asi trilion tun fotek různý kvality. Aby všechno dobře šlapalo, je třeba ty naše obrázky ještě komprimovat. Že výsledek není žádná paráda, ví z fotografů asi každej. Mě osobně to za ty roky stálo nějakej ten šedej nebo vypadnutej vlas. Naštěstí sem našel pár dobrých rad a tak mám opět skoro bujnou a tmavou kštici :)

Pokud o problému víte a řešení už máte nebo to neřešíte vůbec, zavřete článek :) Ale pro ty, co by to řešit chtěli, ale ještě to neudělali nebo je to jen zajímá, nechť čtou dál.

Když si nastavíte váš export z Lightroom následovně, budete i vy mít opět klidnější spaní a Vaše prezentace bude zas o něco lepší. A abych nezapomněl. Je tu ještě jedna možnost, jak zabránit Facebooku v další kompresi. Nahrávejte fotku menší než 100 kB. Vim, celkem blbost :) Takže zpět k exportu. Možná trochu přepálený, ale výsledek je dobrej. Nechci se ale chlubit cizím peřím. Přišel na to někdo jinej, já jen posílam dál :)

Při sdílení pak nezapoměňte zaškrtnout "Vysoká kvalita". A jen malý porovnání na závěr. Snad tam něco poznáte.

Je mi jasný, že když je každá fotka jinak velká atd, že to není úplně přesný "měření". Dal sem to tady jen spíš pro představu a pro ukázku. Horní nastavní sem používal dřív. A že nekecam, tak o kvalitě a rozměrech fotek se mluví přímo i v nápovědě pro Facebook - zde.

pelmelTomas HudolinComment