fotograf Tomáš Hudolin

blog

Fotografie všeho co se jinam nevešlo a co zkřížilo cestu mně a mýmu jednookýmu parťákovi.

Zeiss a Sony workshop

Každý by se měl přůběžně vzdělávat a nikdo neni nejchytřejší. Ani já ne (i když jako každej správnej chlap se tomu divim :)) ). No zkrátka Megapixel občas vypisuje takový promo workshopy. Něco novýho se můžete přiučit (i kdyby jen jednu věc) a navíc si otestujete novou techniku a hlavně se potkáte s podobnýma nadšencema :) A zjistíte, že ty tři vypsaný hodiny sou sakra málo!

Každopádně včerejší akce mě lákala proto, že Sony je můj horký adept a jejich produkty už nějakou dobu sleduju. Včera sem si otestoval sice jen toho macíka dole na obrázku, ale měl sem v ruce i mojí vysněnou. Onou vyvolenou není nikdo jiný než A7R. Rozepisovat se o ní víc nebudu :) Ale je to prostě nebe a dudy. Hlavně co se velikosti a váhy týká. Když si jen představim, o kolik víc svačiny by se mi pak vešlo do batohu...

Objektiv Zeiss Milvus 85mm f/1,4 v celý svojí kráse

O objektivu můžu říct toto. Je to poctivej kus skla a železa. Slušně řečeno, je těžkej jako prase. Váha však dává takovej lepší pocit důvěry:) Zkrátka že je to z poctivých materiálů. Mně osobně se dost líbí i ten minimalistickej design. Sklo je plně manuální. Ostřící kroužek má fakt dlouhej rozsah pohybu s příjemným odporem. Tím máte zajištěný plynulý pohyb při ostření (i když včera sem byl rád, že sem v tý zimě pak vůbec cítil svoje prsty :)) Na něco takovýho nejsem u svých skel zvyklej. Objektiv trochu aberuje. Není to ale zas nic tak hroznýho, kvůli čemu by se člověk chtěl zabít. Zvědavci víc informací najdou přímo na stránkách Megapixelu.

A teď něco málo fotek. Zas sem se prostě zakecal :) Já jak potkam někoho, kdo má podobný postižení, tak nevim, kdy mam dost. Ale i tak mi to na otestování a pobláznění hlavy stačilo.

pelmelTomas HudolinComment