fotograf Tomáš Hudolin

blog

Fotografie všeho co se jinam nevešlo a co zkřížilo cestu mně a mýmu jednookýmu parťákovi.

Předávání zkušeností

Vždycky když sem se jako malej díval na pohádky, tak mě nejvíc bavili princové, co si vybírali radu. Dobrá rada se na konci pohádky vždycky ukázala jako nejlepší rozhodnutí. A když se občas bavim s jinýma fotografama, mam většinou pocit, že mluví tak napůl, aby náhodou neprozradili něco ze svýho know-how nebo ve mně vidí potenciální konkurenci. Přitom bych si tak rád povídal :) Když dojde na téma focení, sem k nezastavení. Vždyť je to taková hloupost. I kdybychom všichni fotili podle úplně stejných učebnic, pouček a rad, oči máme každej svoje vlastní a proto každej bude vždycky fotit jinak.

Což mě vedlo k nápadu. Asi sem divnej, ale to sem byl tak trochu vždycky vlastně :) Přijde mi totiž hrozně zbytečný, hrát si na nějaký tajnosti a konkurenci. Co to vzít tak, že se přestanem brát jako soupeři, začneme si vzájemně radit nebo prostě jen diskutovat, kdo co jak dělá a tím se můžeme každej posouvat dál. A když ne posouvat, tak určitě každej z nás má sem tam nějakej ten dotaz, co a jak dělat. Nevím, osobně nejsem úplně dobrej speaker a nevim, zda mam co předat, ale nemam problém s tím, prozradit něco z toho, co a jak dělam. Přijde mi nesmysl, držet si ty věci pro sebe.

Zatím mě nenapadají žádný prostory, kde by něco takovýho šlo realizovat, ale můžem třeba zvednout zadky od počítačů a jít se jen projít. A kdyby se to rozjelo víc, tak najít si nějakej to teplý místečko, to už je myslim to poslední. Takže buďme jak ty rozumný princové a pojďme něco podniknout! :)

P.S. nechápejte to jako výuku focení :) Nějaký ten základ už je třeba. Spíš to berte tak, že můžete svoje focení posunout dál.

pelmelTomas Hudolin1 Comment